Sosyal Strateji

Tüm dünya da olduğu kadar ülkemizde de kurumsal, bireysel ve kobi şirketlerine ait web sitelerine sahip olan kişiler doğal olarak kendilerini daha fazla ispatlama uğraşı içerisindedir. Bunun içinde en iyi çözüm yollarından birisi de sosyal medya üzerinden gerekli tüm yardımlarınızı bir an önce yapmaya başlamanızdır.

Sosyal Medya Danışmanlığı, sosyal mecralarda hem sizin hem de sitenizin önem kazanmasını ve daha çok hedef kitlelerin sizin bünyeniz altında yer almasına yardımcı bir aracı olduğunu belirtebiliriz. İnternet ve teknolojinin hızlı gelişim göstermesi ile birlikte artık pek çok online kullanıcıları da rahatlıkla sosyal mecra içerisinde görebiliyoruz. Fakat burada önemli olacak husus ise sosyal medyayı en etkin bir şekilde sağlamak ve kısa bir döngü sonrasında ise kazanç kapılarınızı da ardı ardına kadar açmak olacaktır.


Dijital Medya Takibi

İletişim araçlarının olmazsa olmazlarından olan takip ve ölçüm yapmaktır. Çıkan sonuçlara göre yatırım yapmak yada farklı düzenlemelere ulaşmak önem arz eden bir çalışmadır. Reklam ajansı gibi yada direk birinci elden reklam vermekte olan firmalar, kanallara vermiş olduğu reklamların sorunsuz ve aksatılma olmadan yayınlanıp yayınlanmadığını ve diğer gereklilikleri çeşitli sistemler üzerinden kolayca gerçekleştirebilirler. Dijital Medya iletişiminin gelişmesine paralel olarak Dijital Medya Takibi de önem kazanan önemli çalışmaların başında gelmektedir. Dijital platformlarda yani sosyal ortamlarda medya iletişim takibini yaparken en başta dikkat edilmesi gereken husus, markanın ortaya çıkardığı mesajlardan öte müşteri kitlesinin marka, ürün yada hizmet hakkında ne düşündükleri ve konuştukları olmaktadır.

Aylık Raporlama ile Kimlere Hitap Ettiğinizi Görün.

Bunu takip etmek önemlidir. Dijital Medya Takibi tamda bunu sağlamaktadır. Anlık olarak müşteri kitlesinin hakkımızda konuştukları her ne varsa hepsini ortaya koyan “public” yani açık paylaşımlar bizlere istenen detayları kolayca sunabiliyorlar. Bu detaylar ise hangi kanallarda müşteri kitlemizin daha fazla olduğu hangi yönde reklam yapmamız gerektiğiniz ve hangi yönde yatırımlara geçiş yapmamız gerektiğini ortaya çıkartmaktadır.

 

Sosyal Medya Ajansıyla Çalışmanız İçin 7 Neden?

Günümüzde en güçlü platformlar arasında sosyal medya uygulamaları yer alıyor. Özellikler sosyal medya uygulamaları her kesimden kullanıcıyı aktif olarak bünyesinde barındırıyor. Bu sayede hem markalar hem de firmalar sosyal medya platformları üzerinden çok daha fazla kullanıcıya kolaylıkla ulaşabiliyor. İşletmeler, kurumsal firmalar ve markalar için yeni bir ticaret pazarı olan sosyal medya platformlarının doğru bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Doğru bir şekilde yapılan sosyal medya yönetimi, marka bilinirliğini büyük oranda arttırmaktadır. Ancak tüm bunların gerçekleşebilmesi için firmaların sosyal medya ajanslarıyla çalışması gerekir. Sosyal medya ajanslarıyla çalışmak için gerekli sebepler sadece bunlarla sınırlı değildir. İşte sosyal medya ajansıyla çalışmanız için 7 neden…

1. İşletmenizi Dijital Mecralarda Büyütmek

İşletmenizin her geçen gün daha fazla büyümesini istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bir sosyal medya ajansıyla anlaşmak. Profesyonel sosyal medya ajansları, marka veya firma hesabınızın dijital mecralarda yer alan sosyal medya hesaplarının daha kısa süre içerisinde büyümesini sağlamaktadır.

2. Hedef Kitlesini Genişletmek

Her firmanın belirli bir hedef kitlesi bulunmaktadır. Bu hedef kitleler ise işletmelerin verdiği hizmetleri ve ürettiği ürünleri direkt olarak etkilemektedir. Ancak firmanın daha kısa süre içerisinde daha yüksek kazançlar elde edebilmesi için hedef kitlesini genişletmesi gerekir. Bu da sosyal medya ajansları sayesinde mümkün olur. Ayrıca profesyonel ajanslar firmaların hedef kitlelerine de daha kolay bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olur.

3. Potansiyel Müşterilerle Etkili İletişim Kurmak

Sosyal medya platformlarında yer alan işletmeler için en önemi adımlardan biri de potansiyel müşterilere ulaşmak ve onlarla doğru bir şekilde iletişim kurmaktır. Müşteriler ile kurulacak olan doğru iletişim daha yüksek kazançlara imkan sağlarken aynı zamanda müşteri memnuniyetini de arttırmaktadır.

4. Etkili Sosyal Medya İçerikleri Oluşturmak

Profesyonel sosyal medya ajanslarının atacağı en önemli adım etkili içerikler oluşturmaktır. Sosyal medya platformlarında içerikler ne kadar etkili olursa potansiyel kazanç da bu derece artmaktadır. Bu sebeple kaliteli ve doğru içeriklerin üretilmesi gerekmektedir.

5. Takipçi Sayısını Arttırmak

Sosyal medya platformunda hesabı bulunan her kullanıcı takipçi sayısını arttırmayı hedefler. Bu istek işletmeler, firmalar ve markalar için de geçerlidir. Özellikle kimi hesaplar ve işletmeler takipçi sayısının daha kısa süre içerisinde artmasını hedeflemektedir. Bu da ancak profesyonel sosyal medya ajansıyla mümkün olmaktadır. Profesyonel sosyal medya ajansları, işletme hesaplarının takipçi sayılarının kısa süre içerisinde artmasına olanak sağlar. Bu sayede hem sosyal medya platformlarındaki işletme hesapları büyür hem de potansiyel müşteri kitlesi artış gösterir.

6. Profesyonel Reklam Çalışması Yapmak

Reklam her marka için fazlasıyla önem taşır. Ancak tüm pazarlama çalışmalarının ve reklamların doğru bir şekilde yapılması gerekir. Profesyonel olmayan reklamlar, istenilen hedeflere ulaşılmasını engelleyebilir. Sosyal medya ajansları da hem Google hem de diğer sosyal medya platformları üzerinden etkili ve doğru reklam çalışmaları yapılabilmesine olanak tanır. Bu sayede markalar hedefledikleri marka bilinirliğine en kısa sürede ulaşabilir.

7. Etkili Ürün ve Hizmet Tanıtımı Yapmak

Her işletme verdiği hizmeti veya ürettiği ürünü satmak için öncelikle belirli bir tanıtıma ihtiyaç duyar. Bu da günümüzde sıklıkla sosyal medya uygulamaları üzerinden yapılmaktadır. İşletmeye ait ürün veya hizmetlerin profesyonel bir şekilde tanıtılması için sosyal medya ajansları hizmet verir. Bu hizmet sayesinde her türlü veya hizmet başarılı bir şekilde tanıtılarak daha fazla satış elde edilebilir.

Siz de yukarıdaki hizmet alanlarına ihtiyaç duyuyorsanız ve birçok avantajdan faydalanmak istiyorsanız Pantone Creative’i tercih edebilirsiniz.

Marka Yönetimi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder