Adwords Planımı Nasıl Yapmalıyım?

Google dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru. Google Adwords metin bazlı olan bir reklam modeli olarak ortaya çıkmaktadır. Bu modelde verilecek olan reklamlar belli bir satırla sınırlıdır. Bu noktada bir başlık, açıklama ve site alan adı yer almaktadır bu nedenle kullanılan başlığın dikkat çekici olması ve ilgi görmesi önemlidir. Firmalar Google Adwords modeli bir reklam vermek istediklerinde öncelikle Adwords planımı nasıl yapmalıyım diye düşünmelidir. Firmalar bu modelde reklam verdiklerinde değil, verdikleri reklam kullanıcılar tarafından tıklandığında ödeme yaparlar. Bu ücret ise verilen reklamda kullanılan anahtar kelimelerin ortamda gördüğü rekabet oranına göre değişir. Firmalar kendi reklamlarının ön planda olmasını arzu ediyorlarsa reklam maliyetleri artacaktır. Bu modele bir tür açık arttırma sistemi demek doğru olacaktır.

Firmalar dijital ortam içinde var olmak ve bu burada etkin rekabet ortamına dahil olmak istiyorlarsa Adwords planımı nasıl yapmalıyım demeli ve bu konu için ayıracakları bütçeyi belirlemelidir. Firmalar bu konuda yeterli bilgiye sahip değillerse ve reklam sıralaması, teklifler ve kalite puanı gibi konularda yeterli bilgiye sahip değillerse bir sosyal medya ajansı ile bağlantıya geçip reklam desteği alabilirler. Bu sistemde seçilen kelimeler ve kelime öbekleri en çok arama yapılan anahtar kelimelerle eşleştiğinde firmanın verdiği reklamın görünme olasılığı da artacaktır. Reklam verirken kullanılacak olan anahtar kelimelerin spesifik olması yatırımcıları olumlu yönde etkileyen bir faktördür.  

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder